/Files/images/фото Гутник Артем Олександрович.jpg Готуємось до Дня захисника УкраїниУ навчальних закладах району проводиться безліч заходів з патріотичного виховання: зустрічі з ветеранами, участь в акціях, спортивних змаганнях, волонтерська допомога, екскурсії, походи країною, відвідання музеїв тощо. Але такими, що найцікавіші учням, є зустрічі з випускниками.Так, напередодні Дня захисника України учні Балаклійського ліцею зустрілись із випускником 2010 року Артемом Гутником, який несе службу в зоні антитерористичної операції на сході України. Він розповів про своє навчання після закінчення ліцею, про перші життєві випробування, про військову службу, зустрічі з волонтерами, про відношення мирного населення до воїнів-захисників цілісності України, про друзів-побратимів і закликав учнів учитись сумлінно, вчити математику, бо без неї на війні важко, вчити англійську, любити своїх батьків, Батьківщину, цінувати те, що вони зараз мають. Він зараз там, щоб захищати нашу мирну працю і спокій.Учні подарували йому, його мамі квіти та побажали, щоб війна закінчилась якнайшвидше і він повернувся живим і здоровим.У заході взяли участь директор ліцею Друкальська Т.С. та методист РМК Пономаренко Н.С.
/Files/images/Vladislav.jpg Його професія – військовийУ рамках підготовки до відзначення Дня захисника України відбулась зустріч балаклійських ліцеїстів, педагогів цього навчального закладу з балаклійцем, колишнім учнем ліцею Владиславом Галкіним. Свого часу він закінчив Харківський військовий ліцей та Одеську військову академію. Наразі Владислав бере участь в антитерористичній операції, має статус учасника бойових дій.Владиславу всього 21 рік, він вродливий, молодий, а вже командир роти, знається на воєнних премудростях, йому довіряють життя людей.Батьки, боячись за життя свого старшого сина, просили його уникнути участі у військовій операції, пропонували різні варіанти, але він чітко й однозначно відповів: "Якщо не я, то хто воюватиме? Я ж військовий!"Затамувавши подих, юнаки й дівчата слухали розповідь гостя про нелегкі воєнні будні, про побутові незручності, про перший похід у розвідку, про смерть бойових товаришів, про поранення, лікування в госпіталях, про міста, де довелось воювати.Слухачі поставили Владиславу багато запитань, подарували йому квіти і щирі оплески, побажали, щоб сили небесні берегли його від куль, а війна швидше закінчилася.Про якнайшвидше встановлення миру мріє й сам Владислав, тепер ще й студент-заочник Харківської юридичної академії імені Ярослава Мудрого. Юнак відбуде короткочасну відпустку, яку надало йому командування на установчу сесію, а потім знову повернеться до бойових рубежів, щоб захищати наш спокій.

/Files/images/0Z5mhEicPsE.jpg В листопаді 2015 року відбулась зустріч з випускником фізико-математичного класу (класний керівник Ісіченко Лариса Андріївна) 2001 року, старшим лейтенантом, учасником бойових дій в АТО, Городничем Ігорем Станіславовичем. Зустріч проходила в формі бесіди, учні ставили запитання, Ігор відповідав їм. Наприклад, розповів про своїх друзів (всі вони стали братами), що підлеглих у нього 30 чоловік, позивний у нього Єгор - так зовуть його сина, якому 4 роки. На запитання чому він пішов добровольцем в АТО, Ігор Станіславович відповів, що не хотів, щоб війна докотилась до його домівки, щоб рідні ніколи не побачили смертей та розрухи.

Ліцеїсти побажали Ігорю здоров'я, удачі, успіхів, скорішого повернення додому із перемогою. Ігор, в свою чергу, побажав дітям творчих успіхів, натхнення та мирного неба над головою.