Ліцей неухильно продовжує підтримувати імідж кращого навчального закладу району, області, України. За 24 роки його діяльності склалися певні позитивні традиції щодо організації навчально-виховного процесу, сформувалася й щороку покращується матеріально-технічна база, яка дозволяє вдосконалювати набуте.

Заклад знаходиться в стадії розвитку, педагогічний колектив - в постійному пошуці ефективних методів навчання та виховання ліцеїстів.

Розроблено нормативно-правову базу закладу: Концепцію розвитку Балаклійського ліцею, Перспективну програму розвитку ліцею, Програму впровадження профільного навчання, оновлено Статут.

У 2005 році Балаклійський ліцей увійшов у десятку найкращих закладів України, у 2011 році за результатами рейтингування посів І місце в Харківській області серед ліцеїв та гімназій.

З 2005 по 2011 рік заклад брав участь у 4 дослідно-експериментальних роботах з тем: "Управління навчально-виховним процесом на основі компетентнісного підходу", "Впровадження гуманно-особистісного підходу в навчально-виховний процес", "Організація роботи в рамках освітнього округу", "Дистанційне навчання в загальноосвітньому навчальному закладі". Досвід визнано ефективним на рівні України та було презентовано на обласних, всеукраїнських та міжнародних конференціях, друковані матеріали розміщено в науково-методичному віснику "Джерело" КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти"

У 2014 році серед 59 закладів нового типу в Харківській області виділено 5 кращих і Балаклійський ліцей посів друге місце за результатами рейтингування.

У 2017 році вчитель географії та економіки Дерев’янко Світлана Іванівна за високі досягнення у справі виховання та навчання молоді в умовах відродження і розвитку національної освіти України відзначена почесним нагрудним знаком «Відмінник освіти».

Вчитель інформатики Гутник Олена Володимирівна стала переможницею І (районного) туру та лауреатом обласного Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» у номінації «Інформатика». Вітаємо!

Система роботи Балаклійського ліцею була представлена на Восьмому міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті» та у номінації «Інноваційний проект «Сучасна школа – якою має бути? Ідеї, концепції, практика» отримала 3 нагороди: Почесне звання «Лауреат конкурсу І ступеня», Диплом Іступеня та Диплом за активну участь в інноваційній освітній діяльності України.

У 2017/2018 навчальному році 77 учнів Балаклійського ліцею взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови, англійської мови, географії, екології, астрономії, біології, економіки, інформатики, математики, української мови, історії, правознавства, хімії, інформаційних технологій, фізики, 74 учні посіли призові місця, а саме: з російської мови 5 призових місця (учитель СокольцоваА.О.), з англійської мови 6 призові місця (учителі БлаговіщенськаЛ.Г., Шаповал Ю.Д.), з географії 6 призових місця (вчитель Дерев’янкоС.І.), економіки 11 призових місць (учитель Дерев’янкоС.І.), з біології 6 призових місць (учитель БаришніковаН.В.), астрономії 1 призове місце (учитель АбазізО.Ю.), інформатики та інформаційних технологій 4 призових місця (учитель ГутникО.В.), української мови та літератури 8 призових місць (учителі ВолченоР.І., НовіковаЛ.О.), історії 3 призових місця (учитель ЯценкоА.С.), правознавства 4 призових місця (вчитель МахарінаЛ.М.), хімії 6 призових місця (учитель Ісіченко Л.А.) фізики 7 призових місць (учитель ЛагутаМ.В.), математики 7 призових місця (учитель Сусіденко Т.Ф.).

Вітаємо переможців

І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України в 2017/2018 навчальному році!

Відділення «Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства»

Секція «Фольклористика»

1). Клюєва Ольга Сергіївна, учениця 10 класу Балаклійського ліцею Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області (керівник Волченко Раїса Іванівна, учитель української мови та літератури Балаклійського ліцею, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист);

Секція «Українська література»

2). Шабетя Дар’я Романівна, учениця 11 класу Балаклійського ліцею Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області (керівник Волченко Раїса Іванівна, учитель української мови та літератури Балаклійського ліцею, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист);

Відділення «Мовознавства»

Секція «Ділова українська мова»

3). Кузьміна Катерина Юріївна, учениця 11 класу Балаклійського ліцею Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області (керівник Волченко Раїса Іванівна, учитель української мови та літератури Балаклійського ліцею, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист);

Відділення «Математика»

Секція « Прикладна математика»

4). Іванченко Дмитро Олександрович, учень 11 класу Балаклійського ліцею Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області (керівник ВолошинаЛ.О. Л.О., учитель математики Балаклійського ліцею, спеціаліст вищої категорії, учитель – методист)

Відділення «Економіки»

Секція «Інноваційний менеджмент та логістичні процеси»

5). Сторожко Андрій В’ячеславович, учень 11 класу Балаклійського ліцею Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області (керівник Дерев’янко Світлана Іванівна, учитель географії та економіки Балаклійського ліцею, спеціаліст вищої категорії, учитель – методист);;

Секція «Мікроекономіка та макроекономіка»

6). Храмова Марія Володимирівна, ученицю 11 класу Балаклійського ліцею Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області, вихованка Балаклійського Центру дитячої та юнацької творчості Балаклійської районної ради Харківської області;

Відділення «Хімії та біології»

Секція «Валеологія»

7). Матус Тетяна Андріївна, учениця 9 класу Балаклійського ліцею Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області (керівник Поляничко Тетяна Григорівна, учитель хімії Балаклійського ліцею, спеціаліст вищої категорії, учитель - методист);

Відділення «Екологія та аграрні науки»

Секція «Ветеринарія та зоотехнія»

8).Котляр Давід Вікторович, учня 11 класу Балаклійського ліцею Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області (керівник Дерев’янко Світлана Іванівна, учитель географії та економіки Балаклійського ліцею, спеціаліст вищої категорії, учитель – методист;

9). Соловйов Станіслав Володимирович, учень11 класу Балаклійського ліцею Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області, вихованець Балаклійської станції юних натуралістів Балаклійської районної ради Харківської області;

Секція «Охорона довкілля та раціональне природокористування»

10). Татаникіна Анастасія Дмитрівна, учениця 11 класу Балаклійського ліцею Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області (керівник ВолошинаЛ.О. Л.О., учитель математики Балаклійського ліцею, спеціаліст вищої категорії, учитель – методист);

Відділення «Наук про Землю»

Секція «Географія та ландшафтознавство»

11). Попову Ладу Валентинівну, ученицю 11 класу Балаклійського ліцею Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області(керівник Дерев’янко Світлана Іванівна, учитель географії та економіки Балаклійського ліцею, спеціаліст вищої категорії, учитель – методист);

Секція «Кліматологія та метеорологія»

12). Кізіцького Максима Олеговича, учня 10 класу Балаклійського ліцею Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області(керівник Дерев’янко Світлана Іванівна, учитель географії та економіки Балаклійського ліцею, спеціаліст вищої категорії, учитель – методист) ;

Відділення «Історії»

Секція «Історичне краєзнавство»

Секція «Етнологія»

13). Кізіцького Максима Олеговича, учня 10 класу Балаклійського ліцею Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області (керівник Яценко Ганна Сергіївна, учитель історії Балаклійського ліцею, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель)

Відділення «Філософії та суспільствознавства»

Секція «Правознавство»

14). Супрун Геннадій Олексійович, учня 11 класу Балаклійського ліцею Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області(керівник Яценко Ганна Сергіївна, учитель історії Балаклійського ліцею, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель)

Переможці ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики, інформаційних технологій, математики та фізики в 2017/2018 навчальному році!

№ з/п Прізвище, ім’я та по батькові учня Предмет Клас Профіль навчання Місце, зайняте на ІІ етапі олімпіади Прізвище, ім’я та по батькові вчителя, який підготував учня
1. Шабетя Дарина Романівна Російська мова 11 Української філології І Сокольцова Алла Олександрівна
2. Абалимова Вікторія Вікторівна Російська мова 10 Української філології ІІ Сокольцова Алла Олександрівна
3. Фалько Альона Ігорівна Російська мова 9 Фізико-математичний ІІ Сокольцова Алла Олександрівна
4. Матус Тетяна Андріївна Російська мова 9 Фізико-математичний ІІІ Сокольцова Алла Олександрівна
5. Лещенко Поліна Андріївна Російська мова 11 Фізико-математичний ІІІ Сокольцова Алла Олександрівна
Кізіцький Максим Олегович Історія 10 Фізико-математичний І Яценко Ганна Сергіївна
Колесник Валерія Вікторівна Історія 11 Фізико-математичний І Яценко Ганна Сергіївна
Фалько Альона Ігорівна Історія 9 Фізико-математичний ІІІ Яценко Ганна Сергіївна
Фалько Альона Ігорівна Географія 9 Фізико – математичний ІІ Дерев'янко Світлана Іванівна
Матус Тетяна Андріївна Географія 9 Фізико – математичний ІІІ Дерев'янко Світлана Іванівна
Кононова Карина Андріївна Географія 9 Фізико – математичний ІІІ Дерев'янко Світлана Іванівна
Кізіцький Максим Олегович Географія 10 Поглиблене вивчення математики І Дерев'янко Світлана Іванівна
Пухнік Ростислав Костянтинович Географія 11 Економічний І Дерев'янко Світлана Іванівна
Мілько Денис В’ячеславович Географія 11 Економічний ІІ Дерев'янко Світлана Іванівна
Бондаренко Степан Валерійович Хімія 9 Біолого-хімічний I Ісіченко Лариса Андріївна
Крикун Анастасія Романівна Хімія 9 Біолого-хімічний IІІ Ісіченко Лариса Андріївна
Матус Тетяна Андріївна Хімія 9 Фізико -математичний ІІІ Ісіченко Лариса Андріївна
Кізіцький Максим Олегович Хімія 10 Фізико -математичний Ісіченко Лариса Андріївна
Курдюмов Владислав Станіславович Хімія 11 Біолого-хімічний III Ісіченко Лариса Андріївна
Терпай Дар'я Гівівна Хімія 11 Біолого-хімічний III Ісіченко Лариса Андріївна
Матус Тетяна Андріївна Фізика 9 Фізико -математичний І Лагута Марина Валеріївна
Кузьмінова Поліна Олександрівна Фізика 9 Фізико -математичний ІІІ Лагута Марина Валеріївна
Кізіцький Максим Олегович Фізика 10 Фізико-математичний І Лагута Марина Валеріївна
Сігута Діана Костянтинівна Фізика 10 Фізико-математичний ІІ Лагута Марина Валеріївна
Сєвєрін Ілля Костянтинович Фізика 11 Фізико -математичний ІІ Лагута Марина Валеріївна
Мілько Денис В’ячеславович Фізика 11 Фізико -математичний ІІ Лагута Марина Валеріївна
Онопрієнко Ігор Миколайович Фізика 11 Фізико -математичний ІІІ Лагута Марина Валеріївна
Фалько Альона Ігорівна Українська мова та література 9 Фізико-математичний І Волченко Раїса Іванівна
Хруст Поліна Олександрівна Українська мова та література 9 Фізико-математичний ІІ Волченко Раїса Іванівна
Балера Владислава Олександрівна Українська мова та література 9 Поглиблене вивчення математики ІІ Новікова Людмила Олександрівна
Зінченко Анна В’ячеславівна Українська мова та література 10 Поглиблене вивчення математики І Новікова Людмила Олександрівна
Сігута Діана Костянтинівна Українська мова та література 10 Поглиблене вивчення математики ІІ Новікова Людмила Олександрівна
Бирка Єлизавета Олександрівна Українська мова та література 10 Поглиблене вивчення математики ІІІ Новікова Людмила Олександрівна
Колесник Валерія Вікторівна Українська мова та література 11 Фізико-математичний ІІ Волченко Раїса Іванівна
Кузьміна Катерина Юріївна Українська мова та література 11 Фізико-математичний ІІІ Волченко Раїса Іванівна
Михайлова Олександра Олександрівна Математика 9 З поглибленим вивченням математики І Сусіденко Тетяна Федорівна
Матус Тетяна Андріївна Математика 9 З поглибленим вивченням математики ІІІ Сусіденко Тетяна Федорівна
Кізіцький Максим Олегович Математика 10 Фізико-математичний І Сусіденко Тетяна Федорівна
Літвін Катерина Олексіївна Математика 9 Фізико-математичний ІІ Сусіденко Тетяна Федорівна
Науменко Костянтин Віталійович Математика 10 Фізико-математичний ІІ Сусіденко Тетяна Федорівна
Колесник Валерія Вікторівна Математика 11 Фізико-математичний ІІ Сусіденко Тетяна Федорівна
Іванченко Дмитро Олександрович Математика 11 Фізико-математичний ІІ Волошина Людмила Олександрівна
Фалько Альона Ігорівна Англійська мова 9 Поглиблене вивчення математики І Благовіщенська Людмила Григорівна
Хруст Поліна Олександрівна Англійська мова 9 Поглиблене вивчення математики ІІ Благовіщенська Людмила Григорівна
Кузьмінова Поліна Олександрівна Англійська мова 9 Поглиблене вивчення математики ІІІ Благовіщенська Людмила Григорівна
Сігута Діана Костянтинівна Англійська мова 10 Поглиблене вивчення математики ІІ Благовіщенська Людмила Григорівна
Федоренко Марина Олександрівна Англійська мова 11 Фізико-математичний ІІ Шаповал Юлія Дмитрівна
Колесник Валерія Вікторівна Англійська мова 11 Фізико-математичний ІІІ Шаповал Юлія Дмитрівна
Мілько Денис В’ячеславович Астрономія 11 Фізико-математичний І Абазіз Ольга Юріївна
Бегма Андрій Ірогович Інформатика 11 Фізико-математичний І Гутник Олена Володимирівна
Сторожко Андрій В'ячеславович Інформатика 11 Фізико-математичний ІІ Гутник Олена Володимирівна
Жувак Богдан Русланович Інформатика 9 Поглиблене вивчення математики І Гутник Олена Володимирівна
Фещук Дмитро Юрійович Інформаційні технології 10 Поглиблене вивчення математики ІІ Гутник Олена Володимирівна
Фалько Альона Ігорівна Економіка 9 Поглиблене вивчення математики І Дерев'янко Світлана Іванівна
Матус Тетяна Андріївна Економіка 9 Поглиблене вивчення математики ІІ Дерев'янко Світлана Іванівна
Шенцова Поліна Володимирівна Економіка 9 Поглиблене вивчення математики ІІІ Дерев'янко Світлана Іванівна
Кузьмич Іван Володимирович Економіка 9 Поглиблене вивчення математики ІІІ Дерев'янко Світлана Іванівна
Кізіцький Максим Олегович Економіка 10 Фізико-математичний І Дерев'янко Світлана Іванівна
Науменко Костянтин Віталійович Економіка 10 Фізико-математичний ІІ Дерев'янко Світлана Іванівна
Сігута Діана Костянтинівна Економіка 10 Фізико-математичний ІІ Дерев'янко Світлана Іванівна
Пухнік Ростислав Костянтинович Економіка 11 Економічний І Дерев'янко Світлана Іванівна
Попков Валентин Олександрович Економіка 11 Економічний ІІ Дерев'янко Світлана Іванівна
Семенцова Анастасія Миколаївна Економіка 11 Економічний ІІІ Дерев'янко Світлана Іванівна
Мілько Денис В’ячеславович Економіка 11 Економічний ІІІ Дерев'янко Світлана Іванівна
Фалько Альона Ігорівна Правознавство 9 Поглиблене вивчення математики І Махаріна Лариса Миколаївна
Кізіцький Максим Олегович Правознавство 9 Фізико-математичний І Махаріна Лариса Миколаївна
Сігута Діана Костянтинівна Правознавство 10 Фізико-математичний ІІ Махаріна Лариса Миколаївна
Колесник Валерія Вікторівна Правознавство 11 Фізико-математичний ІІ Махаріна Лариса Миколаївна
Бондаренко Степан Валерійович Біологія 9 З поглибленим вивченням біології ІІ Баришнікова Ніна Володимирівна
Матус Тетяна Андріївна Біологія 9 Поглиблене вивчення математики ІІІ Баришнікова Ніна Володимирівна
Крикун Анастасія Романівна Біологія 9 Поглиблене вивчення біології ІІІ Баришнікова Ніна Володимирівна
Крячко Юлія Вікторівна Біологія 10 Біолого-хімічний ІІІ Баришнікова Ніна Володимирівна
Пронькіна Валерія Євгенівна Біологія 10 Біолого-хімічний ІІ Баришнікова Ніна Володимирівна
Тананикіна Анастасія Дмитрівна Біологія 11 Біолого-хімічний ІІ Баришнікова Ніна Володимирівна
Класи І місце ІІ місце ІІІ місце Разом
9 клас 8 11 13 32
10 клас 7 11 2 20
11 клас 6 8 8 22
Разом 21 30 23 74

ПЕРЕМОЖЦІ ІІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАД 2017/2018 н.р.

№ з/п П.І.Б. учнів Клас Предмет ПІБ учителя, який підготував учня
1. Фалько Альона 9-Б Англійська мова ( ІІ місце) Українська мова література ( ІІІ місце) Економіка (ІІІ місце) Правознавство (ІІ місце) Благовіщенська Л.Г. Волченко Р.І. Дерев'янко С.І. Махаріна Л.М.
2. Кізіцький Максим 10-Б Географія (ІІ місце) Економіка (ІІІ місце) Історія (ІІІ місце) Правознавство (ІІ місце) Дерев'янко С.І. Яценко Г.С Махаріна Л.М.
3. Зінченко Анна 10-Б Українська мова література ( ІІ місце) Новікова Л.О.
4. Кузьміна Катерина 11-Б Українська мова література (ІІІ місце) Волченко Р.І.
5. Пухнік Ростислав 11-Г Економіка (ІІ місце) Дерев'янко С.І.
6. Попков Валентин 11-Г Економіка (ІІІ місце) Дерев'янко С.І
7. Мілько Денис 11-Г Астрономія (ІІІ місце) Абазіз О.Ю.
8. Шабетя Дар'я 11-А Російська мова і література (ІІІ місце) Сокольцова А.О.
ЕФЕКТИВНИЙ ДОСВІД ПЕДАГОГІВ БАЛАКЛІЙСЬКОГО ЛІЦЕЮ

/Files/images/P1130287.JPG Педагоги Балаклійського ліцею розуміють, що дитині, яка три роки проводить у ліцеї, треба допомогти оволодіти сучасними знаннями, вміннями, навичками, необхідними їй у подальшому житті. адже сьогодні людину цінують передусім за індивідуальність, унікальність її ідей та професійних рішень. щоб досягти успіху у навчанні й вихованні ліцеїстів, педагогічний колектив протягом 2005-2011 років брав участь в експерементально-дослідницькій роботі "Моніторинговий, науково-методичний та організаційний супровід процесу модернізації системи загальної середньої освіти в Харківській області"

В жовтні 2014 року колектив ліцею був запрошений на ХХХVІ обласну тематичну відкриту виставку ефективного педагогічного досвіду "Освіта Харківщини ХХІ століття" за темою "Реалізація регіональної моделі моніторингу якості освіти на районному (міському) та локальних рівнях", організаторами якої стали Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та комунальний вищий навчальний заклад "Харківська академія безперервної освіти".

Досвід роботи Балаклійського ліцею з теми "Реалізація моніторингової моделі управління навчально-виховним процесом у Балаклійському ліцеї на основі компетентісного підходу" презентувала Людмила Олександрівна Волошина, заступник директора з навчальної роботи. Вона зазначила, що протягом 6 років було здійснено методолого-теоретичний та емпіричний аудит досвіду впровадження компетентісного підходу і проблеми реалізації моніторингових досліджень; вивчено стан якості освіти в Балаклійському ліцеї; визначено об'єкти, компоненти та критерії моніторингових досліджень; проведено моніторингові дослідження учнівського та педагогічного колективів, уточнення змісту, методичного інструментарію технології моніторингового дослідження.

Моніторинг є дієвим помічником педагогів у прийнятті адекватних та адресних рішень, покращенні педагогічної практики, озброєнні батьків знаннями про те, н треба якому рівні навчається їхня дитина і до чого треба її спонукати.

Досвід інтерактивного творчого спілкування в Балаклійському ліцеї був представлений у формі засідання круглого столу з теми "Успіх як життєвий пріоритет особистості. Успішний учень, успішний учитель, успішний керівник. Розробка факторіально-критеріальної моделі". Креативністю та гумором, винахідливістю та позитивним настроєм вразили членів журі та гостей виставки талановиті педагоги ліцею Н.Баришнікова, О.Бегма, О.Гутник, С.Дерев'янко, Л.Новосельська, Т.Поляничко, А.Сокольцова, Г.Яценко. Результатом інтеактивної діяльності творчої групи ліцею стала розробка трьох факторно-критеріальних моделей "Успішний учень", "Успішний учитель", "Успішний керівник" - нового інструментарію для моніторингових досліджень.

Робота закладу була високо відзначена: Балаклійський ліцей нагороджено Дипломом І ступеня ХХХVІ обласної тематичної відкритої виставки ефективного педагогічного досвіду "Освіта Харківщини ХХІ століття".

Участь вчителів у XХІІ виставці-презентації педагогічних ідей та технологій за темою «Формування національної та громадянської самосвідомості особистості в умовах поліетнічного освітнього середовища»

Назва напряму Розділ Назва роботи Автор роботи
1. Суспільно-гуманітарна освіта Іноземні мови Ділове та особисте листування як засіб формування соціокультурної компетенції старшокласників Благовіщенська Людмила Григорівна (І місце в районному етапі)
2. Суспільно-гуманітарна освіта Російська мова і література Формування ключових компетентностей на уроках світової літератури і в позаурочний час Сокольцова Алла Олександрівна (І місце в районному етапі)
3. Управління освітою Методична робота з педагогічними кадрами Сучасні підходи до організації методичної роботи у Балаклійському ліцеї як фактор удосконалення професійної компетентності вчителя Поляничко Тетяна Григорівна (І місце в районному етапі та ІІ місце у обласному етапі)

За 20 років існування навчального закладу 1519 учнів випущено з ліцею, з них:

137 - нагороджені золотими медалями "За високі досягнення у навчанні";
77 - нагороджені срібними медалями "За досягнення у навчанні";
1492 - стали студентами вищих навчальних закладів;
1049 - вибороли перемогу в районних олімпіадах;
74 - перемогли в обласних олімпіадах;
76 - засвідчили своє членство в Малій академії наук;

та отримали перемогу

- у Всеукраїнському конкурсі "Молода економіка";
- у Всеукраїнській олімпіаді "Глобальна рівновага";
- у Міжнародних конкурсах та фестивалях: "Перший крок до Нобелівської премії" (Польська Академія Наук), "Світ без мурів очима дітей" (Німеччина), "Ми - ХХІ століття" (Болгарія);
- у Всеукраїнському конкурсі PRIMEVERE, який проводило Посольство Франції у рамках національного фестивалю "Французька весна в Україні";
- в обласних конкурсах ораторського мистецтва;
- у Каразінському колоквіумі;
- в обласних конкурсах комп'ютерної графіки та анімації;

Кiлькiсть переглядiв: 368